Komple Anahtar Teslim Ev Tadilatı

Yazar : Anonim,   5/2/2021

İnsanların en büyük hayallerinden bir tanesi, ev sahibi olmaktır, ve yaşadıkları mekanın güzel ve kullanışlı olmasını isterler. Bunun içinde evde komple tadilat yaptırmak gereklidir. Tadilat işlerinde başarının sırrı tecrübe ve uzman bir ekiple çalışmaktır. Evde değişiklikler yapmadan, işin ne kadar süreceği, nasıl ve neler yapılacağı, maliyetinin ne olacağı gibi pek çok konu akla gelmektedir. Komple tadilat işini, iç tadilat, dış tadilat ve alt yapı tadilatı olmak üzere üç ana başlık altında toplamak mümkündür.

İç tadilatta, alçı, boya, zemin döşemesi, banyo ve mutfak tadilatı, yatak odası, otuma odası, salon, çocuk odası bölümlerinin dekorasyonu yapılırken, dış yapı ve alt yapı tadilatlarında, bahçe, dış cephe izolasyonu yapacak olan firma uzmanı tarafından ziyaret edilir. Bu ziyaret sırasında, yapı ve bina sahiplerinin istekleri, yapı ile ilgili yaşanılan sıkıntıların ne olduğu, temel yapıda ve alt yapıda bir sorun olup olmadığı gibi konular hakkında bilgi sahibi olunur ve ön keşif yapılır. Ardından isteklere ait avantajlar ve varsa dezavantajlar hakkında yapı/bina sahiplerine bilgi verilir.

İkinci adım olarak; yapılacak olan tadilatın projelendirilme aşamasına başlanır. Bu aşamada, yapılacak işin ne kadar sürede bitirilebileceği, hangi malzemelerin ne kadar kullanılacağı ve maliyetin ne olacağı, konuları üzerinde konuşulmaya başlanır. Projelendirme yapılırken, iç mekanda yapılacak dekorasyon için, görseller kullanılır. Yerleşim bölümlerine ait alternatif projelendirmeler yapılır. Yapı sahibinin isteklerine ve zevkine göre uygun proje belirlenir.

Kullanılacak malzemeler konusunda, en uygun malzemelerin hangisi olduğu belirlenir. Burada özellikle malzemeler arasındaki fiyat farkları çok iyi hesaplanmalıdır. Bazı durumlarda 10 TL -20 TL çok bir fark gibi görünmemesine karşılık, evin tamamında kullanılacak malzemelerin tamamında olduğu düşünülür ise, oldukça ciddi bir fiyat farkı ortaya çıkacaktır. Hele ki bir de kısıtlı bir bütçeniz var ise, aradaki farkı başka bir yerin ihtiyacına aktarabilirsiniz. Yani bunlardan yola çıkarak, tadilat sırasında harcanan bütçenin tadilat başlamadan önce planlanması, olası mali sıkıntılardan sizi korumak açısından en önemli konudur.

Son olarak, tüm onaylar alındıktan ve yapılacak işin net olarak belirlenmesinden sonra, tadilatın maliyeti, ödeme planı ve bütçe ayarlaması yapılır. Bu kriterlere göre de tadilatın başlangıç ve bitiş süresi netleştirilir. Artık tadilat süreci başlamış olur. Tadilatta ilk yapılacak iş alt yapı ve sıhhi tesisatta tadilata ihtiyaç var ise, onların bakım ve onarımı yapılıp, eksiklerini gidermektir.

Komple tadilat işi yaptırmak istiyorsanız, her iş için ayrı ayrı ekip aramak yerine, komple tadilat işi, anahtar teslim olarak tek bir firmaya verilir ise, tadilat süreci sizin için bir eziyet dönemi değil, keyifli bir süreç olacaktır. İstanbul bölgesinde komple tadilat konusunda, sizlere hizmet veren TT YAPI MİMARLIK, kendi bünyesinde istihdam edilen uzman çalışma ekipleri ile dekorasyon ve tadilat konusunda sizlere akılcı çözümler sunmaktadır. Tadilat işlerini tam zamanında ve istenildiği gibi tamamlamak bizim işimizdir. Tadilat sırasında, yapı sahibinin istekleri yanında gözden kaçan detayları ve yapılması gerekenleri de bilgimiz ve tecrübemiz dahilinde yaparak en iyi ve en ergonomik kullanımı sağlarız. İş başlangıcından önce çok detaylı bir projelendirme yaptığımız için, iş bitiminde sizleri sıkıntıya düşürecek olumsuz sürprizlerle karşılaşmanızı önleriz. Komple tadilat konusunda bizimle irtibata geçin. Gelip görüşelim. Tüm bilgi ve tecrübemizi eviniz için kullanalım.

 

Ücretsiz Keşif