Elektrik Tesisatı İşleri

Yazar : TT Yapı Mimarlık,   5/2/2021

Elektrik Tesisatının Önemi

Tadilat sırasında en büyük öneme sahip olan sistem elektrik tesisatıdır. Eskimiş ve standart dışı kalmış olan elektrik tesisatlarının yenilenmesi güvenlik açısından çok çok önemlidir. Elektrik tesisatının yenileme işlemi sırasında, ihtiyaca göre binanın/yapının ihtiyaçlarına cevap verecek düzeyde yeniden projelendirme yapılması, ileride olacak gereksinimlerinde karşılanmasına olanak tanır.

Elektrik Tesisatının Yenilenmesi

Elektrik tesisatının yenilenmesi sırasında, topraklamanın yenilenmesi veya değiştirilmesi, odalara ilave prizlerin eklenmesi, aydınlatmanın yeterli seviyeye çıkarılması, prizlerin ve anahtarların yüksekliğinin ayarlanması, yeni ihtiyaçlar için duyulan yapının döşenmesi işlerinin hepsi elektrik tesisatı ve tadilatı kapsamına girer. Ayrıca, yüksek gerilim kablolaması ve alçak gerilim kablolama ve tesisatı işi de planlanır ve gerektiği şekilde uygulanır.

Alçak gerilim kablolaması sırasında, uydu, internet, dahili ve harici telefon, güvenlik sistemleri, izleme ve kamera sistemleri, akıllı ev tesisatı gibi tüm kablolama işlerinde planlanarak uygun şekilde yerleştirilir. Bütün bu planlamanın yapılması ve tesisatın kurulması sonrasında sistemler hemen devreye alınmak zorunda değildir. Bu işlemlerin yapılmasının amacı, ileride bu sistemlerden bazılarının veya hepsinin kullanımına karar verilmesi durumunda, sistemin hazır halde olması ve yeniden tadilata ihtiyaç duyulmamasıdır.

Elektrik tesisatı ve tadilatı sırasında kullanılacak olan tüm malzemelerin kaliteli malzemelerden kullanılması, hem kullanım ömrünün uzun olması açısından hem de Elektrik tesisatı içinde kullanılan tüm malzemelerin, kablo, armatür, priz, anahtar vb. birinci kalite seçilmesi hem kullanım ömrü olarak hem de kişilerin can güvenliği açısından son derece büyük önem arz etmektedir. Elektrik tesisatı yapmak ve tesisatı yenilemek, tamamen profesyonel olarak yapılması gereken, bir işlemdir. Firmanız, anahtar teslimi komple tadilat işlerinizi yaparken, elektrik tesisatı ile ilgili tüm sorunlarınızı da gidermektedir.

Anahtar Teslimi Komple Tadilatlarınız sırasında, TT YAPI MİMARLIK olarak öncelikle elektrik tesisatınıza ait problemleri çözüme kavuşturarak, can güvenliğinizi sağlamak, gerekirse elektrik tesisatınızın yeniden yapılandırılması işlemini de yaparak, sizlere çok daha kaliteli yaşam alanları oluşturmaktayız. Firmamız gerek dürüstlüğü, gerek tecrübesi, gerekse kendi bünyesinde istihdam edilen uzman personeli ile sizin öncelikli yardımcınızdır. Sektörün önde gelen yenilikçi ve öncü ismi TT YAPI MİMARLIK firması olarak, kalitemizden ve ilkelerimizden ödün vermeden tüm işlerinizde akılcı ve kalıcı çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz.

 

Ücretsiz Keşif