• proje-basvuru

2020 Tadilat Dekorasyon Trendleri


2020 Tadilat Dekorasyon Trendleri

Uluslar arası yapılan araştırmalarda insanların evinde değişiklikler yapmayı istemesi ve kararsız kalması çok rastlanan konudur. Fakat gün sonunda kendine zaman ayırabileceğin ve en çok rahatlama mekanın evindir.

Dekorasyonda 2020 Renk Trendleri

2020 dekorasyon trendlerine göre evinizin duvar boyalarında, dekorasyon ürünlerinde ve mobilya üzerinde sıkça görebileceğimiz en uyumlu renklerden birisi ise grinin tonlarıdır. Evinizin boyasını seçerken özelliklegöz yormayan ve dinlenme sırasında karanlık bir ortam sağlayan tonlar ile farklı renk seçenekleri ile mobilyalarınızı öne çıkarmayı sağlayabilirsiniz.

Çok fazlz canlı veya ışıltılı olan renklerden uzak durmanız daha iyi olacaktır. Genellikle mat ve pastel renkleri seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır ve hoş bir görünüş sağlanacaktır. Bu renklerde genelde pastel pembe, mavi, su yeşili gibi açık ve daha canlı renkler olmaktadır. Bu renkleri evinizin dekor ürünlerinde de kullanabilirsiniz.

Dekorasyonda 2020 Malzeme Trendleri

Daha rahat huzurlu bir ortam yaratmak istiyorsanız genellikle 2020’de sıkça rastlayacağınız sığınak görünümü olan dekorasyon adı ile birçok eşyanızı ahşap malzeme olarak seçmenize yardımcı olacaktır. Evinizin her yerinde ahşabı kullanabilirsiniz dekor, tavan , zemin, duvarlar evinize 2020’de sıkça duyulacak olan sığınak görünümü dekorunu uuygulayabilirsiniz.

Ahşabın daha sıcak görünümünün yanında aksine beton, çimento, malzemeler ön plana çıkacaktır. Ham, işlenmemiş halde çimento malzemeleri çoğunlukla zeminde ve duvarlarda karşımıza çıkacaktır. Bunun yanı sıra betondan ağır dekor malzemeleri görmemiz de mümkündür.

Böyle bir zıtlık gördüğümüz malzemeler arasında metal detaylar ile aksesuarlarına biraz daha canlı ışıltı da katabilirsiniz. Aydınlatma ve mobilya detay dekorlarda kullanılarak pastel renklere karşı bir ışık evini daha renkli yapabilir.

Dekorsayonda 2020 Desen Trendleri 

Trendlere göre tekstil ve duvar kağıtlarında desen kullanımını görebileceğimiz ürünler olduğunca yoğundur. Karşımıza çıkan desenlerin çoğunluğu geometrik desenlerden oluşmaktadır. Bu desenler kullanılacağı zaman duvar kağıtları ve duvar işlemleri, evin sınırlarını belirleyen duvarı evinizin içinde daha etkin bir eleman haline getirebilir. Daha çok koyu duvar kağıtlarını kullanarak evinizde karanlık ve hoş dinlenme alanıoluşturabilirsiniz.

Back To Top