• proje-basvuru

2020 Yılı Komple Tadilat Fiyatları


2020 Yılı Komple Tadilat Fiyatları

Yıpranmış veya eskimiş bir yapıya tadilat yaptırmak her zaman kesin bir çözüm değildir. Bundan dolayı yapmış olduğunuz veya yaptıracağınız tadilat işlemini yaptıracağınız zaman titizlikle seçmeniz gerekmektedir. Eskisinden daha kullanışlı veya daha sağlam olacağı bilinemez. Eskisi kadar konforlu olmyayan yapınızı düşük bütçeyle eskisinde daha iyi bir hale getirmek sandığınız kadar zor değildir.

Ev Tadilat Maliyet Hesaplama

Evinizi komple tadilat yaptırmak istiyorsanız zira ev tadilatının tam olarak kaça mal olacağını belirlemek, tadilat yapılacak mekanın büyüklüğü, şekli ve kullanılacak olan malzemelerin kalitesi, evinizde çalışan işçilerin ustalık deneyimi, su ve elektrik tesisatı, evinizin baştan yapılacak olduğu için yıkım,kırım ve molozların taşınma işlemleri ev tadilatı ve dekorasyon projesinin toplam bütçesini hesaplayan etkenlerdir

Size fikir verebilmek, ortalama malzeme ve işçilik ücreti konusu hakkında genel bilgi vermeye çalışacağız. Belirlenmiş olan ücretlerin bulunduğunuz konuma göre fiyatalrda değişiklik gösterebileceğini de unutmayınız. Tadilata başlamadan önce farklı yapı malzemeleri satan marketlerden veya bu işle uğraşan firmalardan teklif alın. Fiyat tekliflerini aldıktan sonra değerlendirebilirsiniz. Bütçenizin en az yüzde 10’u kadar bir miktarı da ekstra masraflar ve olası masraflar için ayırmanız tavsiye ediyoruz.

Komple ev tadilatı, yani yaptırmış olduğunuz mekanın A dan Z ye değişmesidir. Bu tadilatın miktarı ise keşif yapılıp ve projelendirme yapıldıktan sonra net fiyat ortaya çıkacaktır.

Duvar Boyası ve Tadilatı Fiyatı

Evinizin, ferah, geniş ve canlı görünmesini sağlayan tadilat biçimidir. Evinizin duvarlarını, tavanlarını istediğiniz şekilde boyatabilirsiniz hatta bu işte usta olan kişilerle çalışırsanız değişik şekiller, desenler vs şeylerde yaptırabilirsiniz. Boyatmış olduğunuz odalarıın büyüklüğüne, malzeme kalitesine ve işçilik parasıyla anlaşa bilirsiniz. Örneğin 2+1 bir dairenin komple boyama işlemi için 1500 tl yi gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Zemin Tadilatı Zemin Döşemesi Fiyatları

Ev tadilatlarının en gözde olan işlerinden birisi de zemin döşemeleridir. Zemin döşemesinde birçok alternatif bulunmaktadır. Bunlar, parke, taş, seramik, rabıta gibi farklı farklı zemin döşeme çeşitleri bulunmaktadır. Günümüzde hem şıklığı hem kullanımı hemde maliyet açısından genelde laminet parkeleri tercih edilmektedir. Laminet parkeler hem kullanışlı hemde uygun olduğu için insanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Laminet parkenin kalitesine ve markasına göre fiyatları değişmektedir. Örneğin metrakaresi 25 tlden 100 tlye uzanan bir fiyat aralığına sahiptir. İşçilikte montajı kolay olduğundan dolayı daha uyguna gelmektedir.

 

Back To Top