• proje-basvuru

Ataşehir Tadilat Dekorasyon


Ataşehir Tadilat Dekorasyon

Tadilat Nedir?

Tadilat ev ya da işyeriniz de önceden kullanılmış ya da kullanım ömrü bitmiş yapı malzemelerinin yenileme ve bakım onarım işlemlerine verilen isimdir. Tadilatın ücreti yapılara göre değişmektedir.

Dekorasyon Nedir?

Dekarasyon, evinizin ya da işyerinizin kullanım alanına göre göze en iyi hangisi şık geiyorsa görsellik bakımından yapılan çalışmaya verilen isimdir. Dekorasyon çalışmaları her yıl değişiklik göstermektedir. İnsanlar, tarih boyunca yaşadığı mekanlar üzerinde çok değişimler yapmış ve gelişimler kaydetmiştir. Bu gelişimler sonucunda pekç çok tasarım örnekleri ortaya çıkmıştır.

Bugün için dekorasyon, pek çok firmalar tarafından süsleme sanatı olarak tanımlanabilmektedir. Bu yüzden, Vakit geçirilen mekanların insan hayatına renk katması, doğaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşılması başlıca hedeflenen unsurlar arasındadır.

Dekorasyon firmaları ; Daha çok insanların vakit geçirmesi amacıyla mistik ya da sembolik olarak renklerin ve şekillerin kullanımını ve yaratıcılığını ortaya koymanızda yardımcı olacak başlıca firmalardır.

Tadilat Bütçesi Nasıl Oluşturulurmalıdır?

Öncelikle evinizde ya da iş yerinizde tadilat yaptırırken, tadilat yapan firmayla irtibata geçilerek yapılacak işlemlerin maliyeti çıkartılır. Çıkacak maliyet ücretine %20 ile %25 arasındabir ücret eklediğinde ortalama tadilat giderini ortaya çıkarmış olursunuz. Bu şekilde tadilat olduğunda çıkacak ek ücretlerin giderlerini de çıkarmış oluyorsunuz.

Örneğin, yenilettiğiniz mutfak dolabını beğenmediniz veya yapılan tezgah mermerini sevmediniz. Dolap beyaz olmasın, kırmızı olsun dediğinizde sizlere ekl maliyet çıkaracaktır. Bu yüzden ek ücretler çıkacağından bütçenizi iyi ayarlamanız gerekmektedir.

Kimlere Tadilat İşleri Yaptırılmalıdır?

Tadilat işleri, işinde tecrübe edinmiş ustalara ve başarılı projelere yer vermiş iç mimarla çalışmanız en doğru seçenecektir. Çoğu zaman insanlar, fazla para ödeyerek kandırılabiliyor. Bu yüzden anlaştığınız firmada mutlaka teknik elmanın olması gerekmektedir. Aksi halde, işin ortasında ya da sonunda meydana gelebilecek konularda destek alamayabilirsiniz, hatta işi iptal dahi edebilirsiniz. Bu sebeple, işin en doğru ve tecrübeli yapan firmalarla çalışmanız en güvenilir yol olacaktır.

 

 

Back To Top