• proje-basvuru

Banyo Tadilatı Kaç Gün Sürer?


Banyo Tadilatı Kaç Gün Sürer?

Banyo tadilatı çok zahmetli ve sıkıcı bir iştir. Fayanslarınızın kırılması, molozların taşınması ve etrafın temizlenmesi ile en baştan yorulmaya başlıyorsunuz. Sonrasın da alçıların kurumasını ve yeni fayans döşemesi, döşemeden önce tesisatların yenilenmesi ve banyo mobilyalarının döşenmesi, her biri ayrı ayrı zahmet yüklemekte. Özellikle ustalarınız da iyi değilse, ekip çalışanı az ise, yavaş çalışıyorlarsa ve işlerini aksatıyorlarsa üç (3) haftaya kadar (belki daha fazla) sürecektir.

Banyo tadilatlarının bitme süresi, banyonun büyüklüğü, banyonun hangi düzeyde yapılacağı (basit, ortalama veya lüks) ve ustaların kalitesi belirler. Eğer küçük ve sade bir banyo istiyorsanız, daha kısa sürede biter; küçük ve ortalama bir banyo isterseniz biraz daha uzun sürer; küçük ve lüks bir banyo isterseniz daha da uzun sürede biter. Aynı kriterleri orta büyüklükte ve büyük büyüklükte olan banyolarınız için de düşünebilirsiniz. Bütün banyolarım yapılış süresi farklıdır. İlla ki bu yazılan kritere göre de değil, farklı bir olay ile süreler de değişebilir. Mesela küçük bir banyo kısa sürede biter dedik. Bir de büyük bir banyo olsun. Aynı gün tadilata başlıyorlar ancak küçük olan banyo çok vahim durumda. Büyük olan banyo ise çok iyi bir durumda bu durumda tadilatta daha fazla üstüne düşülecek olan banyo küçük olandır ve bu nedenle de küçük olan banyo, büyük olan banyodan daha sonra bitecektir.

Eğer zamandan ve ücretten tasarruf etmek isterseniz, banyonuzda hiç kırma işlemi yapmadan, eski fayansların üzerine yenilerini monteleyebilirsiniz. Ancak şöyle bir sorun ortaya çıkacaktır ve bu sorun tasarruf ettiğiniz zamandan ve paradan daha fazlasını size kaybettirebilir. Yeniden bir yenileme yapmak istediğinizde bu sefer kırmanız gerekecektir ve kırma işlemi hem daha zor hem de daha maliyetli olacaktır. Ya da tesisatlarınızda bir sorun çıkar ve tesisatlara erişebilmek için iki kat fayans kırıp öyle yenilemeniz gerektirecektir. Bu durum hem sizin zamanınıza hem de cebinize büyük zarar olarak geri döner.

Daha fazla detay için www.ttyapimimarlik.com/haber-detay/amerikan-mutfak-tasarimlari/31 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Ortalama olarak, bir banyo tadilatı ve montajları toplamda 2 hafta ile 3 hafta arasında bir zaman diliminde bitecektir. Yani her evin, her banyonun tadilat süresi farklıdır. Ancak tahmini olarak hangi işlemin ne kadar süreceğini sizlere bildirebiliriz. Banyoya ilk girildiğinde kırım işlemleri yapılır. Bütün banyo çıplak kalır ve her yer kırılır. Ve aynı gün sıhhi tesisat ve elektrik tesisatları yenilenir. Tabii kalan molozların temizlenmesi ve atılması da dâhildir. Bütün bunlar 4 güne kadar sürebilir. (Molozlar fazla olduğu zaman belediyeye bildirmeniz de lazım.) Sıvama ve bekleme süresi 2 gün kadar, yeni fayansların döşenmesi ve kuruması da 5 güne kadar sürebilir. Banyo yeniden döşenebilecek hale gelince, duşakabin, klozet, lavabo ve banyo dolapları da (eğer varsa) yerleştirilir.

İnternet üzerinden size net olarak banyonuz şu kadar sürede biter diye bir yazı bulmanız biraz zor. Ancak güvenilir bir ekip ile çalışırsanız, sizinle anlaşırken ortalama olarak kaç gün süreceğini bildirecektir. Her ihtimale karşı da 1 gün erken veya geç teslim edebilir.

Back To Top