• proje-basvuru

Banyo Tadilatı


Banyo Tadilatı

Bir banyo tadilatı tam maliyeti, neyi değiştirmek istediğinize bağlıdır. Alanı yenilemek için birkaç armatürü değiştirmeyi planlıyorsanız, sadece birkaç yüz tl harcamanız gerekebilir. Öte yandan, düzenin değişmesini istiyorsanız, hareketli tesisatın ve her şeyin kurulmasının maliyetini karşılamak için binlerce tl harcamanız gerekir.

Bir banyo tadilatı maliyetinin ne kadar olacağı konusunda hızlı ve zor bir kural yoktur. Yenileme, ne yapmak istediğinize bağlı olarak daha fazla ya da daha az maliyetli olabilir. Banyonuzu yenilemenin ne kadar maliyetli olacağını belirlemenin en iyi yolu, farklı müteahhitlerden teklif istemek. Birkaç teklifiniz olduğunda, bütçenizi yönlendirmek için maliyetleri karşılaştırabilirsiniz.

Büyük tadilatlar ve kendiniz yapamayacağınız şeyler için, bir profesyonel için para ayırın. Tesisat kuruyorsanız, sabit bir oran ödemeyi bekleyebilirsiniz. Döşeme ve fayans işleri için, alanın büyüklüğüne ve istenen kalıbın karmaşıklığına bağlı olarak saatlik bir hız bekleyin. Birden fazla şirketten bir tahmin isteyebilirsiniz ve talep etmelisiniz. Bir uzmana ne kadar ödeme yapmayı planladığınızı belirlerken aldığınız ortalamayı ve bunun için bütçeyi alın.

Dışarıdan yardım almanın maliyetine ek olarak, malzemelerin ödenmesinden de sorumlu olacaksınız. Malzemelerin maliyetini bulmak için popüler ev geliştirme depolarına ve küçük yerel mağazalara göz atın. Bu, projenizi rekabet etmek için ne tür bir bütçeye ihtiyaç duyacağınızı hesaplarken size yardımcı olacaktır.

Fayans

Döşeme, yenileme masraflarını göz önünde bulundurmanız için önemli bir faktör olacaktır. Tedarikçiye ve bitişe bağlı olarak, standart seramik duvar karoları metrekare başına 30 ile 60 Tl arasında olacak. Yer karoları genellikle daha pahalıdır; fiyatlar metrekare başına 35-50 Tl, porselen veya doğal taş için 50-100 Tl arasında değişmektedir.

Her iş farklılık gösterdiğinden, karo montajı için ortalama bir oran bulmak zordur. Proje başına maliyetleri öğrenmek için bölgenizdeki müteahhitleri derecelendiren inceleme sitelerine göz atın. Birlikte çalışmak istediğiniz iki veya üç şirketi bulduğunuzda önceki çalışmalarının fotoğraflarını ve referanslarını isteyin. Teklifinizin zemine hazırlık ve su yalıtım maliyetini dahil etmesini istediğinizi belirttiğinizden emin olun.

Daha küçük bütçeli ev sahipleri, yalnızca isteğe bağlı olsa da, zemini ve duş duvarlarını döşemek isteyebilirler.

Büyük bir yenileme planlıyorsanız ve onu yansıtan bir bütçeniz varsa, duvarları zeminden tavana döşemek isteyebilirsiniz. Bu, özellikle granit veya traverten gibi pahalı bir taş tercih ediyorsanız pahalı bir seçenektir.

Hangisini seçerseniz seçin, banyo yenileme bütçenizin büyük bir kısmı fayans satın alma ve kurulum için ödeme yapma yoluna gidecektir. Projenin bu bölümüne birkaç bin Tl harcamak için şok olmayın.

Duş Kabini

Banyonuz için seçtiğiniz duş kabini tipi, alanın genel estetiği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Bir duş kabininin ortalama maliyeti 600 ile 1300 Tl arasında değişiyor ve kurulmasının size 300 - 1000 Tl arasında bir maliyeti olacak. Duş kabinini takma maliyetini en aza indirmeye yardımcı olmak için, duş teknesi, duş duvarları ve çerçeveli cam duş perdesi kullanmayı düşünün. Bu, işlemi çok daha kolay hale getirir ve özel olmamasına rağmen, sonuç aynı derecede güzel olabilir.

Küvet

Modern küvet banyolara mükemmel katkılar sağlar ve lüks bir alan yaratmanıza yardımcı olabilir. Ancak, bir küvetin kurulması en kolay proje değildir ve kesinlikle bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyacaktır.

Temel bir akrilik küvet 500 ila 1,000 Tl  arasında bir değere ulaşmanızı sağlayabilir. Döküm demir veya mermer gibi daha benzersiz bir şey arıyorsanız, küvetin kendisi, kurulum ve zeminin takviye için daha fazla para ödemeyi bekleyin.

İşçilik ücreti saatte 100 ila 250 Tl arasındadır. Tesisatçınız eski küveti söküp yenisini takmak zorunda kalacaktır. Bu uzun bir işlemdir ve tamamlanması iki veya daha fazla gün sürebilir.

İkinci Kattaki Küvetler

Bir evin ikinci katına bir küvet yerleştirirken dikkatli olun. Bir küvet suyla doldurulduğunda çok ağır olabilir. Odanın bu ağırlığa dayanacak şekilde yapısal olarak değiştirilmesi gerekebilir.

Tuvalet

En çekici bileşen olmasa da, tuvalet genellikle herhangi bir banyonun en çok kullanılan özelliğidir.

Ortalama olarak, iki parçalı bir tuvaletin fiyatı 100 ila 200 Tl arasında değişmektedir. Bunlar kullanışlı bir ev sahibi tarafından monte edilebilir, ancak halihazırda banyonuzun bir bölümü için bir tesisatçı kiralıyorsanız ve pislikle uğraşmak istemiyorsanız, bir tesisatçı tuvaleti birkaç saat içinde değiştirebilir.

Şık ve şık bir görünüm için, birçok kişi tek parça ünite tercih ediyor. Bu modeller, düşük uçta 250 $ 'dan birinci sınıf bir model için 1.000 $' a kadar değişen fiyatlar ile daha pahalıdır.

Hangi tür tuvalete gitmeye karar verirseniz verin, yüksek su verim derecesine sahip birini seçin. Bu, atıklarınızı sınırlandırarak gelecekteki su faturalarınızı yardımcı olacaktır.

Vanity ve Kabine

Klozetin yerleştirilmesi, boyutu ve tarzı sadece banyonuzun genel görünümünü etkilemekle kalmaz, aynı zamanda bütçenizi de etkiler. Orada her insanın kendine özgü ihtiyaçları için çok çeşitli bâtıla var. Size uyan tam görünümü bulmak için ev geliştirme web sitelerine ve mağazalara göz atmak için zaman ayırın.

Fiyatlara bakmadan önce ne tür bir klozet ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Komple bir set satın alabilirsiniz - üstü ile makyaj yapın veya her parçayı ayrı olarak satın alın. Bir lavabo için ortalama oda fiyatı 300 ile 700 $ arasındadır. İki evyeli oda için bir makyaj maliyeti 1300 ila 1,800 Tl arasındadır.

Kurulum maliyeti kabaca 200 ila 350 $ arasındadır, ancak birçok ev sahibi bu projeyi kendileri halletmeye karar verir, özellikle de tek bir parça halinde teslim edilen bir kibritle. Büyük ev geliştirme depolarından birine girerseniz, satın aldığınız ürünle birlikte gelen ucuz veya ücretsiz kurulumları bulabilirsiniz.

Aydınlatma

Banyonuzun görünümünü iyileştirmek, eski bir aydınlatma armatürünü değiştirmek kadar basit olabilir. Bir elektrikçinin karmaşık bir sistem kurmasını isteyebilir ya da daha eski bir eviniz varsa ve duvarların arkasındaki kablolamadan emin değilseniz, birçok ev sahibi bunun kendi başlarına yapabilecekleri basit bir görev olduğunu fark eder.

Çok fazla seçeneğe sahip olmanın dezavantajı - ve gerçekten de, mükemmel armatür için çevrimiçi olarak göz atmak için günler geçirebilirsiniz - fiyat aralığının bir markadan diğerine büyük ölçüde değişmesi. Alanınızın büyüklüğü, ihtiyacınız olan şey ve banyonuzun diğer bölümlerinin genel estetiği aydınlatmaya ne kadar para harcamanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirir. Çoğunlukla, bütçenize uygun hoş bir fikstür bulabileceksiniz.

Back To Top