• proje-basvuru

Banyo Tasarımı ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler


Banyo Tasarımı ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesisat

Banyo tasarımı konut tesisatlarında tipik olarak drenajlar için 1½ inç borular kullanılır. O kanaldan ne kadar saç ve saç döktüğüne şaşırırsın. Drenaj ne kadar büyük olursa tıkanma olasılığı o kadar düşüktür. 2 inçlik bir drenaja yükseltme maliyeti çok düşüktür ve çerçevelemeniz buna izin vermediği sürece, duşunuzdaki drenajı 2 inç'e çıkarmayı düşünmelisiniz.

Ayrıca, kışın sıcaklığın donma derecesinin altına düştüğü bir bölgede yaşıyorsanız, su temin hatlarınızın dış duvardan yönlendirilmemesi önemlidir.

Aydınlatma

Tavanı aydınlatmak için tavandaki gömme lambaları düşünün. Uygun bir duş başlığıyla duşunuza bir (veya iki tane) ekleyin. Bir dimmer anahtarı takın, böylece banyonuzdaki havayı ayarlayabilirsiniz. Banyonuzdaki aynayı nasıl kullanacağınızı ve estetik mi, yoksa işlevsel aydınlatma mı istediğinizi düşünmek isteyeceksiniz. Makyaj veya tıraş uygulayacak olsanız da, düzgün bir şekilde yerleştirilmiş parlak ışık fikstürleri, ne yaptığınızı yakından görmenize yardımcı olmak için uzun bir yol kat eder.

Duş Zemini

Büyük fayansların düzgün bir şekilde eğilmesi daha zordur ve dokulu olmadıkları sürece kaygan hale gelecektir, çünkü harç çizgileri birbirinden ayrıdır. Dokulu olsun olmasın, daha küçük karolar daha fazla çekiş sunar ve tipik olarak duş zeminleri için normdur. Seçenekler neredeyse sınırsızdır.

Duş Veya Küvet

Küvet veya sadece duş seçeneği göz önüne alındığında, kendinize yılda kaç adet banyo yaptırdığınızı sorun. Müşterilerime, gelecekteki bir alıcı için evlerini yenilemediklerini değil, kendileri için yenileme yaptıklarını

hatırlatmak zorunda kalıyorum. Evinizde sadece beş yıl daha yaşayabilseniz bile, bunu kendiniz yapmaya değer. Ayrıca, gelecekteki bir alıcıya neyin cazip geleceğini söylemenin garantili bir yolu yoktur.

İlaç Dolapları

İlaç dolabını yerleştirecek yerin var mı? Çoğu zaman bu, sığ bir kâğıt üzerinde birkaç santim yer kazanmak için harika bir yoldur ve ek çerçeveleme genellikle bütçeyi bozmaz. Bu bir seçenek değilse, klozetinizde ilaç dolabınızın 4 ila 5 inç çıkması için yeterli alan bulunduğundan emin olun.

Çekmece Saklama Alanı

Kapıları değil çekmeceli bir klozet kurmayı düşünün. Çekmecelere erişmek ve düzenlemek daha kolaydır. Sıhhi tesisatın etrafından kesilebilirler ve büyük eşyaları yerleştirmek için ekstra büyük olabilirler.

Back To Top