• proje-basvuru

Banyo Tasarımında Duşakabinin Önemi


Banyo Tasarımında Duşakabinin Önemi

Banyonun önemi bir ev için nasıl ise banyo için de duşakabin öyledir. Bir banyo, evin içerisinde en yoğun kullanılan alandır. Çünkü günlük tüm ihtiyaçlarınızı burada karşılayabiliyorsunuz. Özellikle sabah ve akşamları uğrak bir mekân olan banyo, ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kapasitede, sizi boğmayan ve ferah bir görünümde olmalıdır. Çok fonksiyonluluk da kazandırılabilir ise çok güzel bir banyo olur.

Banyo tasarımı içerisinde bulunan duşakabinler de banyonuzdaki sıkça kullandığınız alandır. İnsanların temizlik ve ferahlık duygusu duşakabin seçimi ve kullanımı ile artmaktadır. Bir banyoda olması gereken duş alanı için, banyonuza uyan, kullanışlı, temizliği kolay olan, içerisinde de rahat olacağınız bir duşakabin seçilmelidir.

Banyo tasarımı açısından büyük öneme sahip olan duşakabinler, tasarımlarınız için büyük bir etki unsurudur. Bir tasarımın görüntüsüne baktığımız zaman, taslağın en büyük alanı duşakabinler için ayrılmıştır. Bu neden ile banyonuzda duşakabin baş roldedir. Bir de bu taslağın geneline baktığımız zaman duşakabinin durma yeri şekli de önemlidir. Çünkü banyonuzdaki diğer tüm eşyalarınız ile birlikte bir uyum içerisinde olmalıdır. Banyonuzun geneline bakıldığı zaman ilk önce duşakabin göze çarpacak, ardından ise banyodaki uyum gözlenecektir.

Daha fazla detay için www.ttyapimimarlik.com/haber-detay/banyo-tasarimlari/17 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Size ve banyonuza uygun olan duşakabini seçmek için sektörde pek çok duşakabin çeşidi bulunmaktadır. Bütçenize göre de uygun olması gereken duşakabinler, yapı olarak da farklılıklar göstermektedirler. Mesela çok sade ancak kendine baktırmayı başaran bir banyoda, duş teknesi olmadan sadece cam duş kabini ile tasarımınızı güzelleştirebilirsiniz. Çok küçük olan alanlar için de duş teknesiz duş kabinleri bulunmaktadır. İsteğinize göre duş teknesi de alabilir veya mika olan duş kabinlerini tercih edebilirsiniz. Bu duşakabin seçimleri tamamen size bağlıdır. Hem bütçe hem de tasarım için oldukça özenli seçilmesi gereken bir ögedir.

Banyo tasarımı yaparken banyonuzun alanı, ne kadar ve nasıl şekilde eşyalar kaldırabileceğine bakılır. Bu nedenle, her banyo büyüklüğü ve şekli için farklı formlarda duşakabinler bulunur. Banyonuzun nasıl bir köşesine duşakabin yerleştirecekseniz bu köşeye göre duşakabin şeklini de seçebilirsiniz. Özellikle estetik duran oval ve yamuk şeklindeki duşakabinler görsellik açısından zengin bir verimliliğe sahiptir. 

Back To Top