• proje-basvuru

Banyo Tasarımları


Banyo Tasarımları

Günümüzde ihtiyaçlarımızı gidermekten çıkıp bir tarza bürünmeye başlayan banyolar, bizlerin de oldukça önem verdiği odalar halini almaya başladı. Kimimizin sadelikten yana kullandığı kimimizin ise modern çizgileri tercih ettiği banyolar gittikçe daha farklı bir hal almaya başladı. Günümüzde tasarım olarak birçok seçenek mevcut.  İstenilen her tarza her renge uyum sağlayan seramikler, lavabolar ve banyo mobilyaları bizlerin ihtiyaçlarını karşılamayı başarmış durum da siz yeter ki ne istediğinize karar verin.

Banyo Tasarımları

Öncelikle banyonuza uygun olan tasarımı bulmak ve uygulamak için banyonuzu iyi analiz etmeniz gereklidir. Özellikle banyonuzun fiziksel ihtiyaçlarını karşılamanız gerekir. Bu ihtiyaçlardan kastımız temiz ve sorunsuz su tesisatıdır. Kimse banyosunun su kaçırmasını veya küflere sahip olmasını istemez. Eğer bu sorunu çözmüşseniz banyonuzun büyüklüğüne ve göre kullanıcılara göre plan yapmanız ve banyonuzu ona göre tasarlamanız gerekmektedir. Şimdi gelelim en popüler olan banyo tasarımlarına;

  • Eklektik Banyolar: Basit ve stabil görünümlü banyolardan sıkılmış iseniz eklektik banyolar sizler için mükemmel bir seçenek diyebiliriz. Bu tarz banyolar da uyum aramamak gerekir. İstediğiniz renk ve mobilyaları kullanabilirsiniz ne kadar renkli olursa o kadar tarz sahibi bir banyonuz olmuş olur. Standart ve uyumlu görünümden çok isteklerinizi dile getiren bir banyo istiyorsanız bu banyo tarzı tam size göre.

Daha fazla detay için www.ttyapimimarlik.com/haber-detay/banyo-tadilati-neden-yapilir/12 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

  • Minimal Banyolar: Adından da anlaşılacağı üzere eğer küçük bir banyoya sahipseniz ve tarzdan çok kullanıma önem vermişseniz bu tarzı kullanmanız gereklidir. Daha az dolap daha az renk. Hoş bir sadelik ile butik bir banyoya sahip olabilirsiniz.
  • Modern Banyolar: Bu tarz banyolar ne fazla sade ne de fazla iddialı olması gerekir. Bu iki unsurun tam ortası diyebiliriz. Günümüz teknolojisini de kullanarak estetik ve teknolojik dokunuşlar da bulunarak sizler için en modern banyoyu tasarlayabilirsiniz.
  • Rustik Banyolar: Bu banyo tipleri ahşap düşkünlüğü olanlar için çok tercih edilmektedir. Her nerede olursa olsun her yerde ahşap madde kullanarak hoş ve kendinize özgü bir banyo oluşturabilirsiniz. Yeter ki fazla su ile buluşmamasına dikkat edin günümüz teknolojisi ahşapları son derece suya dayanıklı hale getirmiştir fakat yine de dikkat etmemiz gereklidir.

Back To Top