• proje-basvuru

Beylikdüzü İç Mimarlık Firmaları


Beylikdüzü İç Mimarlık Firmaları

İç mimarlık firmaları sizlerin yaşamakta olduğu mekanları daha kaliteli ve daha güzel bir dekorasyon haline getirmektedirler. İç mimarlık firmalarının sayelerinde müşteriler için daha güzel bir yaşam alanları oluşturmaktadırlar.

İç Mimar Nasıl Olunur

Üniversitelerin 4 yıllık İç Mimarlık bölümlerinden lisans derecesi alan kişiler iç mimar unvanını almaya hak kazanabilir. Üniversitelerin iç mimarlık bölümünü kazanan kişi ilk yıllarda mimarlardan farklı dersler almazlar. Sanat eğitimi, teknik resim, bilgisayar destekli autocad, 3D gibi programlarla teknik resim derslerini alırlar. Genel anlamda iç mimari proje çizimi konusunda da dersler vardır il yıllarda ve sonraki yıllarda kendi alanları hakkında perspektif, renklerin bir birine uyumu mekan tasarımı iklimlendirme, aydınlatma, mobilya tasarımı banyo ve mutfak tasarımı gibi derslerde almaktadırlar bu durumda kendi alanlarında uzmanlaşırlar.

İç mimarların kişilere olan ilişkisi de mesleği açısından önemli bir yer alır. Kendi kattığı şeylerle ve müşterisinin de fikrini aldığı durumda güzel bir iş çıkara bilir sonuçta her eve aynı dizayn olmaz müşterilerinin zevklerini göz ardı edemezler. Bundan dolayı mesleki iletişim dersleri de alırlar ve bu durumda başarılı olmayan kişi müşterileriyle iletişiminde sorunlar yaşaya bilir. Küçük bir evi iyi bir dizayn etmek ve evi kullanılabilir hale getirmek için evlerin genel sıkıntılarını çözmek için mobilya ve ev dizaynı’ nı iyi bir hale getirmek için müşterilerine çözümler sunarlar.

İç Mimarlık Firmasının Nitelikleri Nelerdir?

Tasarımını gerçeğe dönüştüre bilmek için iç mimarda aranan nitelikler şunlardır;

Hoş ve göze güzel görünür tasarımlar geliştire bilecek ve estetik duyuşa sahip olmalıdır. Detay odaklı olmalıdır ve en ince detayına kadar tasarımı yapmalıdır. Müşterisi ile etkili bir iletişim kurmalı ve projesini sunduğunda ise müşteri memnuniyetini kazanmalıdır. Projesini tamamlarken çıkabilecek sorunları çözmeli bu konuda deneyimli olup sorunsuz bir tasarım ortaya sunmalıdır. Mimar kendi yaratıcılığıyla ve deneyimiyle göz alıcı şeyler görsel farklılık özelliğini taşıyarak ve tasarımını sunarak müşteri memnuniyeti kazanmalı. Projesine hakim olmalı ve projesini en iyi şekilde yönetmelidir. Mimarın üniversitede aldığı derslere programlara göre AutoCad, SketchUp, 3D Max, gibi programlarda uzman olmalıdır.

Back To Top