• proje-basvuru

Ev İç Dekorasyon Teknikleri


Ev İç Dekorasyon Teknikleri

Yaşadığınız ev dışarıdan her ne kadar iyi gözüküyor olursa olsun evin içi dışarıdaki gibi değilse bunun hiçbir anlamı olmayacaktır. Demir, tuğla gibi yığıntıların sonucunda oluşan evler beraberinde ufak dokunuşlarla süslenerek yaşanabilir hale getirilir.  Evlerin bu hale gelmesinde iç dekorasyonlar oldukça önemlidir.

Her ne kadar dışarıdan bakıldığında çoğu evin insanlarda güzel olduğu izlenimi uyansa da evin içine girdiğimiz de bu durum geçerliliğini yitiriyor. Bunun dışında eski ev gibi görünüp içerisi muazzam olan evlerin sayısı da bir hayli fazla. Bu muazzamlığı evin içerisinde bulunan trend mobilyalarla sağlayabiliriz. Evin renkleriyle bir uyum içerisinde olan mobilyalar eve gelen misafirlere estetik bir hava uyandıracaktır. Komşularına bu havayı uyandırmak isteyen çoğu kişi modern ve natüralist ev dekorasyonlarını tercih etmektedir.

Evlerde kullanılan soğuk renkler eve huzurlu bir hava katacaktır. Bu soğuk renklere beyaz ve mavi renkleri örnek gösterilebilir. Bunun yanı sıra altın renklerinin günümüzde geçerliliği yitirdiğinden dolayı gümüş renkler yükselişe geçmiştir. Gümüş eşyaları bugün hemen hemen her evde görmek mümkün.

Çiçekler bir evin olmazsa olmazıdır. Doğru seçilen mobilyalara sonrasında sade ve şık çiçekleri ekleyerek gerçek anlamda yaşanılan evin havasını değiştirebilirsiniz. Yalnız çiçek seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar vardır. Kaktüs, palmiye gibi çiçeklerin yanı sıra alışılmışın dışında olan teraryum çiçekleri evlerinize ekleyerek bu hususlara dikkat etmiş olursunuz. Ayrıca seçilen çiçeği sonrasında saydam vazolara yerleştirerek çiçeğin varlığını vurgulayabiliriz.

Evlerinize eklediğiniz aydınlatmalarda mobilyalarla bir uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz. Normal avizelerin yanı sıra daha modern olan aydınlatmalar ortamın ışıl ışıl parlamasına olanak sağlayacaktır. Ayrıca boş olan duvarlarınıza estetik ve şık tablolarınızı yerleştirerek ortamınızı eşsiz olmasını sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirtilen iç dekorasyonlarda kullanılan başlıca tekniklerdi. TT Yapı Mimarlık olarak yukarıda belirtilenlerin yanı sıra başka trendleri bizlerle ulaşarak öğrenebilirsiniz. 

Back To Top