• proje-basvuru

Kişiye Göre Dekorasyon Fikirleri


Kişiye Göre Dekorasyon Fikirleri

Salonlar genellikle misafirlerimizi ağırladığımız alanlardan biridir. Önceki yıllara oranla bu odalar da oturma sıklığı daha da artmıştır. Önceden sadece misafir geldiğinde açılan bu odalar günümüzde artık sürekli olarak kullanılan odalar haline gelmiştir. Fakat bu odalar şıklığını ve özenini hiç yitirmemiştir. Zaman zaman gelişen farklı trendlerle bu odaları daha şık hale gelmesi düşünülmüştür. Her ne kadar bu durum başarılmış olsa da başarısız olan dekorasyonların günümüzde sayısı bir hayli fazla. Bu durumdan olumsuz etkilenmemek için ara ara trendleri takip ederek seçimlerimizi bizlere ilham verecek tasarımlardan yana kullanmalıyız. Bu durum hem bizlerin işine gelecek hem de evimizde ağırladığımız misafirlerin. Bugünün asıl konusu olan başlıca dekorasyon fikirlerini aşağıdan inceleyerek sizlerde var olan odalarınızı daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Şık Aksesuarlar
Göze hoş gelen süs aksesuarlarını seviyorsanız bunları evlerinizde kullanmanız evinize ayrı bir hava katacaktır. Geçmiş yıllarda daha çok altın renkli koleksiyonlar ön plandayken bu durum yerini gümüş renkleri süs eşyalarına bırakmıştır. Özellikle gümüş rengiyle bir bütün içinde olan mavi renkleri evlerinizde kullanarak ortaya hoş tasarımların çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Gerçek ve Canlı Çiçekler
Evlerinizde canlı çiçekleri kullanmak odanızın ve sizlerin enerjisini yükseltecektir. Bu canlı çiçeklere alışılmışın dışında ortanca çiçekleri örnek gösterilebilir. Bu çiçeğin yanı sıra büyük, gösterişli ve kokulu çiçeklerde ortamın havasını değiştirecektir. Ayrıca bu çiçekleri saydam bir cama koyarak çiçeğin varlığını vurgulayabilirsiniz.

Baskılı Minderler
Sade koltuklar günümüzde en çok tercih edilen mobilya ürünlerindendir. Daha çok nötr renkleri mobilyalarımızda bulundurarak sadeliği yakalayabiliriz. Her ne kadar çoğu kişi hareketliliğe önem verense de zamanında alınmış sade koltukları hareketli hale getirmek mümkün. Baskılı minderler bu işimize hızır gibi yetişmektedir. Gerek ortama kattığı havayla gerek hareketliliği arttırmasıyla bu minderler oldukça fazla kullanılmaktadır.

Desenli Halılar
Geçmiş yıllarda her yeri kaplayan halılar artık yerini küçük halılara bırakmıştır. Daha çok dekorasyon amaçlı kullanılan bu halıların geometrik desenli ve iki renkten oluşanları daha çok tercih edilmektedir. Bu tür halıların yerini düz sade halıların kullanılması dekorasyona hiçbir şekilde bir hava katmayacaktır.

Back To Top