• proje-basvuru

Komple Ev Tadilat Fiyatları 2019


Komple Ev Tadilat Fiyatları 2019

Komple Ev Tadilat Gereksinimleri:

Adım kare başına fiyatı tahmin ederken, işin kapsamı genellikle aşağıdakileri içerir:

  • Temel yıkım
  • Çerçeveleme: İç duvarların ve diğer sistemlerin bağlı olduğu iskelet, taşıyıcı yapı
  • Yalıtım ve alçılar
  • Prizler ve anahtarlar dahil kablolama
  • Su tesisatı
  • Isıtma / soğutma sistemleri
  • Mutfak ve banyolardaki tüm görünür malzemeler

Komple Ev Tadilat Fiyatları:

2019 için güncellenen bu komple tadilat maliyetleri kılavuzu, en popüler ev yenileme ve inşaat projeleri için doğru fiyatlandırmayı araştırmanıza yardımcı olacaktır. Ortalama olarak, eksiksiz bir ev tadilatı yapmak 5.000-20.000tl arasındadır. Ancak, çoğu ev sahibi aynı anda bir odayı veya projeyi ele almayı seçmektedir. Bu para tasarrufu sağlar ve süreci daha az ezici hale getirir.

Yerel profesyonellerden ücretsiz tahminler isteyerek tadilatınıza başlayın.

İç Projeler: mutfaklar, banyolar, yer döşemeleri, elektrik, boya, aydınlatma, tavanlar, kaplamalar, alçılar, vb.

Çatı: eğimli ve düz çatılar için değiştirme ve montaj maliyetleri. Asfalt zona, metal, sedir zona, kayrak, EPDM Kauçuk, PVC ve TPO çatı fiyatları. Ayrıca, çeşitli çatı tiplerinin onarım maliyetleri.

Diğer Dış Onarımlar: kapı montajı, cam değişimi, oluklar, çitler, teraslar vb.

Ev sahibi, yatırımcı veya emlak komisyoncusu olun, bu rehber projeleriniz için bütçe planlaması için doğru bir referans aracıdır.

Halen, çoğu tadilat maliyeti geçen yıla göre %2-3 oranında artmıştır. Düşük gaz fiyatları ve düşük enflasyon, ev geliştirme fiyatlarındaki yıllık %4-5'lik artışın engellenmesine yardımcı olmuştur. Öte yandan, çatı kaplama maliyetleri artmamıştır, çünkü asfalt zona üretiminde kullanılan yağ 10 yıldan bu yana en düşük fiyata olmuştur.

Müteahhit fiyatlarının sık sık dalgalanması nedeniyle, mevcut piyasa fiyatlarına uygun doğru ve adil bir teklif aldığınızdan emin olmak istersiniz.

Ayrıca, gerçek tadilat maliyetlerinin %15-20 veya daha fazla değişebileceğini unutmayın. Bu, aşağıdaki gibi faktörlere bağlı olacaktır: kiraladığınız yüklenici, kullanılan malzemelerin türü, mevcut ev koşulları, coğrafi konumunuz ve diğer değişkenler.

İç Tadilat Fiyatları:

Evinizin içinde yapabileceğiniz birçok yenileme var. Yatırım getirisi en yüksek olan ve evinizin değerini artırabilecek en popüler projeler aşağıda listelenmiştir.

2019 yılında, en çok istenen güncellemelerden biri olarak, bir mutfak veya banyo tadilatı yapmak listenin en üstünde yer alıyor. Dikkate alınması gereken diğer kazançlı tadilatlar şunlardır: bir ev eklemesi yapılması, çatı değişimi, dış cephe güncellemeleri ve yeni pencereler.

Back To Top