• proje-basvuru

Komple Ev Tadilatı Ne Kadar Tutar 2019 ?


Komple Ev Tadilatı Ne Kadar Tutar 2019 ?

Komple ev tadilatı çok külfetli ve uzun süreli bir iştir. Ancak komple ev tadilatı size kazanç sağlatır. Nasıl mı? Şöyle ki, eğer evinizin sadece bir bölümünü yaptırmak istiyorsanız, evinizin diğer bölümlerine uygun olmayabilir. Ayrıca sadece bir bölümü için verdiğin para, X kadar ise, komple tadilat sırasında aynı bölüm için vereceğiniz para, X’ in yarısından az olacaktır. Bu nedenle komple tadilat, size daha uygun gelecektir. Tabii komple ev tadilatı için de belirli bir miktar para gerekiyor ve hepsini karşılayabilecek bütçeniz yok ise siz kendinize göre bir plan yaparsınız.

Komple Ev Tadilat Fiyatları

Evinizin ne kadar büyük olduğu ve kat sayısı da komple ev tadilatı fiyatlarına etki eder. Mesela büyüklüğü 50 m² ile 100 m² arasında olan bir evin maliyeti, 15.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar çıkabilir. Büyüklüğü 100 m² ile 150 m² arasında olan bir evin maliyeti, 20.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar çıkabilir. Büyüklüğü 150 m² ile 200 m² arasında olan bir evin maliyeti, 30.000 TL’den 60.000 TL’ye kadar çıkabilir. 200 m² ’den sonrası ise daha da çıkarak, 100.000 TL’yi de aşabilir. Bu verilen maliyetler sadece büyüklüğe göre bir fiyat biçilmiş halidir.

Yukarıda verilen fiyat bilgisi dışında alınacak ek eşyalar dahil değil ve ortalama fiyatlardır. Kesin olarak bir fiyat biçemiyoruz. Çünkü eviniz ne kadar büyük? Ne kadar hasarı var? Mimari yapısı ne kadar dayanıklı ve sizin bütçeniz ne kadar bilemiyoruz.

Kesin fiyat bilgisini, bir iç mimar bürosuna giderek büro ve iç mimarlar ile konuşarak öğrenebilirsiniz. Anlaşmalarınız dahilinde fiyat konusunda sizin bütçenize uygun bir teklif vereceklerdir.

Komple Ev Tadilatı Fiyatları Neye Göre Değişim Gösteriyor?

Evinizin hasarlı olması, tadilat yapımında hem zaman kaybettirir hem de iyi ustaların çalışmaması da size kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle işinizin iyi bir şekilde yapılması çok önemlidir. Bütün evinizin komple tadilat yapımı süresince, iki farklı türde fiyatlandırma sunulacaktır. Bu fiyatlar her yıl veya sezonluk olarak da değişim gösterebiliyor. Evinizin her bir bölümü için iki türlü fiyatlandırma verilecektir. Bu iki türlü fiyatlandırma; kullanılan malzemelerin maliyeti ve işçilerin maliyetidir. Şimdi size tahmini olarak evdeki bölümlerin hangi fiyatlandırmaya göre ne kadar tutacağını listeleyelim.

Daha fazla detay için www.ttyapimimarlik.com/haber-detay/banyo-tadilati-kac-gun-surer/32 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Öncelikle iç mekândan başlayalım.

Mutfağınız için ne kadar kaliteli ve güzel yaptırmış olmanıza göre, malzeme tutarı 3.500 TL’den 30.000 TL’ye kadar fiyat artışı olacaktır. İşçilerinizin kalitesine ve ne kadar sürede yaptırdığınıza göre de 2.000 TL’den 6.000 TL’ye kadar fiyat artışı görünür.  

Banyonuz için de banyonuzu ne kadar iyi yaptırdığınız yönelik olarak, malzeme tutarı 1.000 TL’den 5.500 TL’ye kadar fiyat artışı gösterir. İşçi kalitesi ve ne kadar çalıştığına göre de 500 TL’den 4.000 TL’ye kadar artış gösterir.

Tuvaletiniz banyonuzdan daha küçük olacağı için daha az maliyetli olacaktır. Tuvaletinizin de ne kadar iyi bir şekilde yapılacağına göre, malzeme tutarı 500 TL’den 3.500 TL’ye kadar fiyat artışı gözlenir. İşçiliğin kalite ve çalışma zamanına göre, 200 TL’den 1.500 TL’ye kadar fiyat artışı görülür.

İsteğinize göre, katlı evinizde ahşap merdivenler kullanabilirsiniz. Buna göre malzeme tutarı 250 TL’den 500 TL’ye kadar artış gösterir. İşçi fiyatları da 500 TL’den 1.000 TL’ye kadar artış gösterir.

Elektrik ve su tadilatları için malzeme fiyatından daha çok işçiliğe bakın. İşçiler zaten malzemeleri ile birlikte geleceklerinde fiyat tekliflerini değerlendirin.

Tavanınızın yapımı için ise malzemeler m² birim fiyatına göre, 10 TL ile 50 TL arasında değişim göstermektedir. İşçilik fiyatı ise 5 TL ile 30 TL arsında değişim gösterir.

 Bahçe tadilatlarınız için:

Kullanılan malzemelerin tutarı ortalama olarak, 500 TL’den 2.000 TL’ye kadar artış göstermektedir. İşçilerin kalitesi, verimliliği ve çalışma zamanına göre ise 200 TL’den 4.000 TL’ye kadar fiyat artışı olabilir.

Çatı tadilatlarınız için ise malzeme tutarları yine birim fiyat üzerinden değerlendirilir ise, 50 TL’den 200 TL’ye kadar artış verebilir. İşçilik tutarı ise, 30 TL ile 60 TL arasında fiyat değişimi gözlenir.

Back To Top