• proje-basvuru

Komple Mutfak ve Banyo Tadilatı


Komple Mutfak ve Banyo Tadilatı

Komple tadilat nedir sorusuna cevap verecek olursak; evin dört bir yanının değiştirilmesidir. Komple tadilat evin banyo, mutfak ve odalarının tamamen yenilenmesi, düzenlenmesidir. Bütçe kısıtlı olan ev sahipleri, evde yenilenecek eşyalar için detaylı bir fiyat araştırması yapması gerekmektedir. Fiyatlar genel olarak evin büyüklüğüne, kullanılacak malzemenin kalitesine göre değişmektedir. Evin tesisatı düzenlendikten sonra iç mekân tasarımına başlanır. İç mimar evde, ev sahibinin istediği düzenlemeleri yapmak durumundadır. Eğer evin her hangi bir yerinde müşterini istemediği bir düzenleme yapılmışsa ev sahibinin başka bir iç mimarla çalışmak gibi bir şansı bulunmaktadır.

Daha sonra eşyalar için değişim isteniyor ise her şey teker teker, en iyi ve en uygun fiyat ile aranmaya başlanır. Bütün her şey için, eğer ev sahibi isterse kendisi talimat verir veya bir iç mimara bırakabilir. Bütün tadilatın doğru bir şekilde yapılması için; ustalar, iç mimarlar ve ev sahipleri arasında fikir aktarımları yapılarak, evin bu doğrultuda tasarlanıp, dekore edilmesi doğrudur. Bütün işlemler göz önüne alındığında teslim süresi evin büyüklüğüne göre değişebilir.

En az 8 ila 15 gün arası, ez fazla 20 ila 35 gün arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Komple Banyo Tadilatı

Komple banyo tadilatı demek; duşakabin, klozet, seramikler, armatürler ve banyo mobilyalarının tamamının değiştirilmesidir. Evin bölümlerinden biri olan banyo, ustalar tarafından tesisatının yenilenmesinden sonra iç mimar ve ev sahibi ile yaptığı plan doğrultusunda banyo yeniden yapılandırılır çalışmaya ilk olarak duvarlardan ve fayanslardan başlanır. Sonrasında iç mimar banyo için yeni bir düzen belirler (bu düzen müşteri ile müşterinin ihtiyaç duyduğu doğrultuda düzenlenir) ve bu düzene göre banyo yapılandırılır. En son ise banyo mobilyaları müşterinin isteğine göre tasarlanmaktadır. Bütün banyonun tadilatının bitiş süresi ise ne derecede bir banyonun yapıldığına bağlıdır. Yani sıradan, ortalama veya lüks derecelerinden hangisinin yapılmış olduğuna bağlıdır. Ortalama veya bir tık üstü bir banyo yapımı 2 hafta ila 4 hafta arasında sürebilirken, lüks veya daha lüks bir banyo yapımı 40 güne kadar çıkabilmektedir.

Banyo Tadilatı

Komple Banyo Tadilatı Fiyatları

Komple banyo tadilatı fiyatlandırılması, ustaların yetkinlik ve verimliliği, ürünlerin kalitesi ve cinsine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.  Komple banyo tadilatı olması için, fayansların (duvarların), banyo dolaplarının ve bütün banyo eşyalarının değişime uğramasıdır. İç mimari çizim ve tadilata göre ayrı bir fiyatlandırma, duvar, boya ve fayansa göre ayrı bir fiyatlandırma ve banyo mobilyaları için de ayrı bir fiyatlandırma yapılır.

Müşterinin bütçesine ve zevkine göre; sıradan, ortalama ve lüks derecelendirilmesi olarak maliyetler değişmektedir. Eğer sıradan bir banyo yaptırıyorsanız; sadece mimari çizim ve tadilat 7.000 TL ile 15.000 TL; duvar, boya ve fayans maliyeti ise 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişim göstermektedir. Eğer ortalama bir banyo yaptıracaksanız; sadece iç mimari çizim ve tadilat 15.000 TL ile 25.000 TL; duvar, boya ve fayans maliyeti, 10.000 TL ile 15.000 TL arsında değişim göstermektedir.

Ben lüksü seviyorum ve banyom da çok güzel olmalı deyip lüks bir banyo yaptıracaksanız; sadece iç mimari çizim ve tadilat 25.000 TL ile 45.000 TL; duvar, boya ve fayans maliyeti için de 20.000 TL ile 35.000 TL arasında değişim göstermektedir. Banyo mobilyalarını (duşakabin, klozet, lavabo ve armatür dâhil) ister ev sahibi kendisi seçip alabilir veya çalışanların anlaşmalı olduğu mağazalar var ise ev sahibi seçili mağazalardan da alışverişini yapabilir. Bu nedenle fiyatlar farklılık gösterebilir.

Daha fazla detay için www.ttyapimimarlik.com/haber-detay/mutfak-tadilati-kac-gun-surer/26 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Komple Mutfak Tadilatı

Komple mutfak tadilatı demek; duvar, boya, mutfak dolapları, tezgâh, ocak, fırın, beyaz eşyalar, fayanslar ve mutfak gereçlerinin değişime uğramasıdır. Kadınlar için bir evin en önemli bölümü olan mutfağın oldukça geniş, ferah ve havalandırmalı olmalı. Evin diğer bölümlerinde yapıldığı gibi öncelikle iç mimari çizimleri yapılır ve tadilat işi görülür. Daha sonra duvarlar, fayanslar ve mutfak dolapları yenilenir. Fayansların geniş seçilmesi mutfağı daha geniş gösterecektir. Eğer mutfağınız çok küçük ve mutfağın yanında küçük bir salonunuz var ise aradaki duvar yıkılıp mutfağınızın ve salonunuzun daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yemek yapmanın zevkini yaşamak için mutfakta rahatça dönebileceğiniz bir alanın olması ev sahiplerini memnun edecektir. Evin kalbi olan mutfağın her detayını ince ince konuşup, en kullanışlı ve rahat ve uzun ömürlü olan seçimler yapılmalıdır. Özellikle mutfak için komple tadilatın önemi oldukça fazladır. Çünkü mutfağın sadece bir kısmının tadilata uğraması ve yenilenmesi uzun ömürlü bir kullanım sağlamayacaktır. Bütün mutfağın bir birine uyumlu ve aynı kullanım rahatlığı ile yenilenmesi daha kullanışlı bir mutfak sonuç verecektir.

Bütün mutfak tadilatı ve döşemesi, hangi derecede mutfak yaptıracağınıza göre değişim gösterir. Sade ve sıradan bir mutfak istiyorsanız 10 ila 15 gün arasında; standart yapıda bir mutfak istiyorsanız 15 ila 30 gün arasında; lüks ve daha güzel bir mutfak istiyorsanız 15 ila 40 gün arasında değişmektedir. Tabii bu verilen gün sayıları mutfağın büyüklüğüne göre de farklılaşabilir.  

Mutfak Tadilatı

Komple Mutfak Tadilatı Fiyatları

Komple mutfak tadilatı maliyeti, ustaların ne kadar üretken olduğu, iç mimari çizimlerin hangi derecede (sıradan, ortalama veya lüks) çizildiği, ürünlerin markası, cinsi ve büyüklüğüne göre farklı fiyatlandırma ortaya çıkacaktır. Komple mutfak değişimi için de komple banyo değişimi gibi ayrı ayrı bir fiyatlandırma verilecektir. İç mimari çizim ve tadilatı için ayrı; duvar, boya ve tezgâh için ayrı; mutfak dolapları, mutfak fayansları ve genel mutfak araç-gereçleri için ayrı bir maliyet ortaya çıkacaktır. Mutfak araç-gereçleri için aynı anda birden fazla prize ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle mutfakta zaman ve kolaylık açısından elektrik

Ev sahibinin bütçesine ve yaptırmak istediği mutfak tipine göre, sıradan ortalama ve lüks derecelerinde maliyet değişmektedir. Eğer sıradan bir mutfak yaptırıyorsanız; sadece mimari çizim ve tadilat 7.000 TL ile 15.000 TL; duvar, boya ve tezgâh maliyeti ise 5.000 TL ile 15.000 TL arasında değişim göstermektedir. Eğer ortalama bir mutfak yaptıracaksanız; sadece iç mimari çizim ve tadilat 15.000 TL ile 25.000 TL; duvar, boya ve tezgâh maliyeti, 12.000 TL ile 18.000 TL arsında değişim göstermektedir. Olabildiğince şık ve lüks bir mutfağınızın olmasını istiyorsanız; iç mimari çizimi ve tadilatın maliyeti 25.000 TL ile 40.000 TL; boya, duvar ve tezgâh maliyeti ise 20.000 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir.  

Back To Top