• proje-basvuru

Komple Tadilat


Komple Tadilat

Komple tadilat, ne zaman yeni bir eve taşınsak ve o evle ilgili şeyler tam olarak içimize sinmezse aklımızı kurcalayan sorunlardan bir tanesi. Ama aşağıda sıraladığım maddeler sayesinde komple tadilat artık bir sorun olmaktan çıkacak. Hatta zevk alarak aktarımda bulunduğunuz, çözümler üretebildiğiniz bir konu haline gelecek.

Komple Tadilattaki En Önemli Şeyler

  • Komple tadilatta en önemli şeylerden biri ihtiyaçları belirlemektir. Evet her yer elden geçecek diye düşünüyor olabilirsiniz ama elinizdeki kaynakları optimize bir biçimde kullanmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin mutfak dolaplarınızı sıfırdan yenilemek yerine, onları boyayarak değerlendirebilirsiniz. Ya da eski eşyalarınızı revize ederek onlara yepyeni bir görüntü katabilirsiniz.

En Doğru ve Niteliki Usta Nasıl Bulunur?

  • İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra, doğru tadilat ustalarıyla çalışmak  en önemli kısım. Maalesef ki günümüzde işinin ehli usta bulmak epey zor. Bunun için ise en iyi çözüm profesyonel yardım almak ya da çevrenizde yakın zamanda tadilat yaptırmış tanıdıklarınızla konuşmak olacaktır. Ustaları en iyi iş verenleri ya da bu alanda profesyoneller bilir çünkü.

Bütçe Çıkarmak ve Alışveriş Planlaması Yapmak

  • Bütçenizi çıkarmak ve süreci organize etmek için bir takvim oluşturmak da işinizi hafifletecektir. Mesela mutfak için kaç gün ayrılmalı? Mesela elektrik ustası geldiğinde bir gün içinde bütün mekanın elektrik kablolarıyla ilgilenebilir mi? Boya ustaları ne zaman gelecek? Gibi sorulardan yola çıkarak bir listeleme ve schedule mutlaka yapılmalı.
  • İhtiyaçlar doğrultusunda alışveriş için gidilecek mağazalar ve rotalar önceden belirlenmeli.  Son dönemin en çok tercih edilen alışveriş türü olan internet alışverişi ise göz ardı edilmemeli. Eğer bir ürünü internet üzerinden bulabiliyorsanız, boşu boşuna mağazalarla uğraşmanıza gerek yok.

Doğru Zamanlama Yapmak

  • Komple tadilatta bir diğer önemli unsur da, tadilat yapılırken nerede kalacağınız meselesidir. Özellikle küçük çocuklarınız ya da okul çağındaki çocuklarınız varsa ve komple tadilat yapmayı düşündüğünüz yer oturmakta olduğunuz ev ise tadilat için yaz tatili dönemini seçmeniz ev halkı açısından kolaylık sağlayacaktır. 

Zihinsel Olarak Sürece Hazırlanmak

  • Son ama en ama en önemli unsur da zihinsel olarak bu sürece hazırlanmak. Çünkü komple tadilat yorucu ve karışık bir iş olduğundan, kendinizi zihinsel olarak bu sürece hazırlamak sizi rahatlatacak ve çıkacak sorunlara daha sakin bir yaklaşımda bulunmanızı sağlayacaktır.

Back To Top