• proje-basvuru

Küçük Evler İçin Parlak Fikirler


Küçük Evler İçin Parlak Fikirler

Günümüzde her ne kadar büyük evler için dekorasyon önerileri yapılsa da küçük evler içinde dekorasyonlar bulunmaktadır. Burada asıl önemli olan nokta kullanılan doğru teknikler ve evin mimari özelliğidir. Bu iki hususa dikkat edilerek ortaya güzel tasarımlar çıkartılabilir.  Sizlerde büyük evin yanı sıra küçük bir eve sahipseniz beğendiğiniz mobilyaları buna göre almalısınız. Örneğin büyük oturma odasına uyacak bir mobilyayı tıkış tıkış olan bir eve yerleştirmeye kalkarsanız bu sizlere oldukça sorun yaşatacak ve takımın bozulmasına sebep olacaktır. Bu sorunla karşılaşmamak için evlerimizin mimarisine uygun tasarımlardan şaşmamalıyız. Ayrıca aşağıda küçük evler için bulunan tekniklere uyararak da misafirlerinizin ve sizlerin seveceği odalara sahip olabilirsiniz.

Renkli Koltuklar
Günümüzde ufak odalar için kullanılan tekniklerin başında renkli koltukların tercihi geliyor. Bu tekniği hemen hemen birçok evde görmek mümkün. Daha çok tekli koltuklarda kullanılan bu renklilik ortama canlılık kazandırmaktadır. Ayrıca bu renkli koltukları vurgulamak için doğru aydınlatma seçimi yapılmalıdır.

Göze Hitap Eden Renkler
Mobilya seçimi yapılırken göze hitap eden renkler kullanılmalıdır. Özellikle ufak evler için bu renk seçimine ayrıca dikkat edilmelidir. Birbiriyle uyumsuz olan renkler misafirlerinizin ve sizlerin açısından pek hoş karşılanmayabilir. Ufak odalı evler için kırmızı revaçta olan renklerin arasında yerini alıyor.

Koltuk Seçimi
Ufak odalı evlerin iç dekorasyonu doğru yapıldığında en az büyük evler kadar rağbet görebilir. Koltuklar bu konuda büyük bir rol üstlenmektedir. Tekli koltukların yanı sıra geniş koltukların kullanımda olduğu günümüzde tercihinizi bu koltuklardan yana yapmalısınız. Doğru sehpa ve tablolarla bu koltukları ön plana çıkartabilirsiniz.

Yukarıda belirtilenlerin dışındaki kullanılacak birçok teknik ve fikir bulunmaktadır. Sektöründe öncü olmayı hedef edinmiş TT Yapı firmamızla iletişime geçerek bu tekniklerden haberdar olabilirsiniz. Evinizin mimarisine uygun tasarımları sizlerle buluşturan firmamız sizlere 2005 yılından beri hizmet vermektedir.

Back To Top