• proje-basvuru

Levent Komple Tadilat


Levent Komple Tadilat

Komple tadilat, ev, ofis, hastane, kafe, restoran gibi mekânlar için yapılır. Ayrıca evlerde ve dairelerde; komple banyo, komple mutfak ve komple oda tadilatı da yapılır. Komple tadilat denilmesinin bir nedeni de mekânın komple olarak tadilata uğramasıdır. Yani dış bina mantolama ve çatı da komple tadilata dâhildir.

Komple tadilatın neresi için olacağına göre değişen tasarım ve fonksiyonellikler vardır. Mesela bir ev için mantolama ile beraber evin tüm bölümleri komple tadilata uğrayacaktır. Yaşanılacak bir yerin her yönden, yani ısınma, barınma ve arınma gibi ihtiyaçlarını karşılayabileceği tüm olanakların olduğu bir yer tasarlanması gerekmektedir. Ancak bir ofisin tasarlanması ve komple tadilat aşamasına geçilmesi, evden farklı olarak daha farklı ve fonksiyonel bir yapıda olmalıdır. Çünkü evde normal ve yaşantınızın bir kısmını harcarsınız, ancak ofiste veya iş yerinde tamamen hareketli ve hızlı bir şekilde davranmalısınız. Bu neden ile komple tadilat işleri ofisler için daha fonksiyonel olmalıdır.

Bir hastane için de komple tadilat yapılabilir. Eğer yıllar geçmiş, çok kullanılmış ve yaşlanmış (yıpranmış) olan bir hastane yapısı ise, özellikle hastalara daha iyi, hijyenik ve steril bir ortam hazırlanmalıdır. Bir restoran için de rahatça yemek yiyilebilecek bir yer tasarlanıp tadilatı yapılmalıdır. Ayrıca restoranların mutfak tarafının da oldukça iyi tadilata uğraması gerekmektedir.

Kafeler için de komple tadilat yapımı gerekebiliyor. Özellikle yeni alınmış bir mülkü yeni bir kafe haline getirilmek istendiği zaman komple tadilat çok işe yarar. Kafelerde de restoranlar gibi bir mutfak alanı olacağından komple tadilata komple mutfak tadilatı da dâhil olacaktır.

Komple tadilat, ayrı ayrı tadilata uğrayan yerlerin maliyetinden daha az bir ücret çıkartır. Oranlamamız gerekir ise bir odanız için a kadar ücret ödeyecek iseniz, komple tadilatta aynı oda için a/2 gibi bir ücret ödemiş oluyorsunuz. Bu neden ile komple tadilat daha tasarruflu ve az maliyetlidir.

Komple tadilat firmaları her zaman sizlere yardımcı olmak için çalışırlar. Her mahallede çevresinde olan komple tadilat firmaları sayesinde siz de işlerinizi çok hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Back To Top