• proje-basvuru

Mutfak Tadilatı Fiyatları


Mutfak Tadilatı Fiyatları

Mutfak tadilatı, evin ruhunu temizleyen bir unsur olabilir. Çünkü bir evin içerisinde birilerinin yaşadığını anlamanın yolu mutfaktan geçiyor. Yemek kokusunun gelmesi, yeni yıkanmış bulaşıkların olması bu işaretlerdendir. Bir evin en belirgin karakteri mutfak tasarımı ve düzenidir. Mutfağınızın yeni tasarımlar için çok fazla seçeneği bulunmaktadır. Mutfak tadilatı yapmak istiyorsunuz ve bütün işlerin ne kadara mâl olacağını düşünüyorsunuzdur.

Mutfak Tadilatı

Kabataslak bir şekilde komple mutfak tadilatı için neler için fiyat çıkacak onlara bakalım. Duvarlarınız için boya ve tezgâh üstü için fayans, mutfak tezgâhı, mutfak dolapları, değişecek ise zemiz, tavan kaplama yapacaksanız tavan maliyeti gibi unsurlar için fiyatlandırma yapılacaktır. Ayrıca ustaların işçiliği ve eğer çalışacaksanız bir iç mimar için maliyet çıkacaktır. Mutfak eşyaları için ise ayrı bir maliyet ortaya çıkacaktır.

Mutfak Tadilatı Maliyeti

Yukarıda altı çizili alanda söylediğimiz gibi bu kriterlere göre fiyatlandırma vereceklerdir. İç mimari çizimi, tam tadilatı, boyası, tezgâhı, mutfak dolapları, duvar ve genel mutfak araç - gereçleri gibi farklı faktörler için maliyet hesaplamaları olacaktır. Dolaplarınızın kulpu ve armatürlerin bile marka ve modeline göre farklı fiyat bilgileri karşınıza çıkacaktır.

Öncelikle evinizin nasıl bir tasarımda yapıldığına göre bir ortalama fiyat çıkartalım. Eğer çok basit ve sıradan bir mutfak yaptıracaksanız, iç mimari çizimi ve ustalar (tadilat) için ortalama 10.000 TL ile 12.000 TL; duvar, boya ve tezgâhınız için ortalama 7.000 TL sularında bir maliyet çıkacaktır. Ya da ortalama, herkeste görülebilir bir mutfak istiyorum derseniz iç mimari çizim ve usta maliyeti ortalama 20.000 TL; boya, duvar ve tezgâhınız için ortalama 15.000 TL gibi bir maliyet bulunur. Mutfağınızın en lüks ve güzel görüntüsünü yansıtan mutfak tasarımınız için iç mimari çizim ve ustalar için ortalama 32.000 TL, boya, duvar ve tezgâhınız için 20.000 TL ile 25.000 TL civarında maliyet tutacaktır.

Ortalama 240 cm civarında bir mutfak dolabı için 2.500 TL ‘den fiyat başlangıcı olduğunu düşünebiliriz. Hazır bir mutfak dolabını, tezgâhı (dilerseniz) ve ocağınızı en az 3.500 TL, 4.000 TL ile alabilirsiniz. Diğer mutfak araç – gereçleriniz için ise sizin zevkinize ve bütçenize uygun olan eşyalar seçilebilir.

Back To Top