• proje-basvuru

Mutfak Tadilatı Ne Kadar Tutar?


Mutfak Tadilatı Ne Kadar Tutar?

Mutfak tadilatı, evinizin içinde ayrı bir yaşam alanı olan mutfağın yeniden ve daha iyi bir yaşam alancığı olmasını sağlar. Mutfağınızın baştan ayağa yeni bir görünüm alması, çok daha kullanışlı olması ve mutfağınızın hasarlarının giderilmesi temeline dayanan mutfak tadilatı, her zaman sizin isteklerinize ve gereksinimlerinize göre yapılmaktadır. Mutfak tadilatınız, mutfağınızın sadece bir bölümünün yapılabileceği gibi, mutfağınızın tamamını da tadilat yaptırabilirsiniz.

Mutfak Tadilatı Nedir?

Yapılan tadilat, tezgâh üstü fayansları, duvarları, zemin, tezgâh, mutfak dolapları, elektrik ve su tesisatları, tavan kaplama gibi pek çok değişimi kapsar. Hatta beyaz eşyalarınızın   da değişimi yapılabilir. Ancak beyaz eşyalarınızın değişimi tamamen size ait olacaktır.  Mutfak tadilatı için planlamalarınızın çok üstüne düşmelisiniz. Çünkü sizin yemek yediğiniz yer ve en sıcak anlarınızın geçeceği alandır. Bu alanın sizin karakterinizi en çok yansıtan alan olması gerekmektedir. Mutfak tadilatınızı yaparken rahat hareket edeceğiniz bir ortam tasarlamalısınız.

Mutfak Tadilatı Maliyetleri Nedir?

Mutfak tadilatı için maliyet hesaplaması farklı kriterlere dayanıyor. Ayrıca aldığınız ve tadilatta kullandığınız malzemelerin gramajı, markası ve kalitesi de fiyatları etkilemektedir. Hatta mutfağınızın en küçük detayı olan dolap kulpları, süpürgelikler ve armatürler de farklı ücretleri gösterecektir. Ayrıca mutfağınızın büyüklüğü ve sizin nasıl bir tasarımda olduğuna göre ustaların ve iş maliyeti yükselecektir.

Daha fazla detay için www.ttyapimimarlik.com/haber-detay/izmir-ic-mimarlik-firmalari/36 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Araştırmalarımıza göre çok basit bir mutfak yapmak istiyorsanız iç mimari çizimleriniz ve işçilerin maliyeti 13.000 TL, tezgâh, boya ve duvarınız için maliyet ise 10.000 TL; biraz daha ortalama, biraz daha iyi bir mutfak yaptırmak istiyorsanız iç mimari çizim ve işçilerin maliyeti 18.000 TL ile 20.000 TL arasında, tezgâh, duvar ve boyanız için maliyet ise 15.000 TL civarında bir ücret çıkacaktır. Ancak çok lüks, mutfağınızda her şeyi barındıran, kullanımı çok rahat olan, sadece size özel bir mutfak yaptırmak istiyorsanız iç mimari çiziminiz ve ustalar için gereken maliyet 30.000 TL ile 35.000 TL arasında, tezgâh, boya ve duvar işleri için ise ortalama 24.000 TL civarında bir maliyet çıkacaktır.

Ayrıca mutfak dolapları ve eşyalar için sizin seçim yapmanız gerekebilir. İsteğinize bağlı olarak da bütün seçimleri iç mimara bırakabilirsiniz.

Back To Top