• proje-basvuru

Mutfak Tadilatı


Mutfak Tadilatı

Mutfak tadilatı birçok insanın yaptırmaya korktuğu bir yerdir. Çünkü her zaman istenen sonuç ortaya çıkmayabilir. Ayrıca tadilat günler sürüp ev sahibi mağdur olabilir.

Mutfak Tadilatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak tadilatı yapılırken en önemli konulardan biri renk seçimi biri de mutfak dolabı seçimidir. Mutfağınız küçük ve ışık almayan bir odadaysa kesinlikle koyu renk seçimi yapılmamalıdır. Hem duvarlarda hem mobilya ve mutfak dolabı seçiminde açık, ferah renkler seçilmelidir. Büyük ve ışık alan bir mutfağa sahipseniz bu sefer koyu tonlar kullanabilirsiniz. Özellikle mutfaklarda en çok tercih edilen meşe, ahşap, ceviz gibi renkler büyük mutfaklarda kullanılabilir.

Daha fazla detay için www.ttyapimimarlik.com/haber-detay/evinlerimizin-kalbi-mutfaklar/13 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Renk seçiminden bahsettik. Biraz da mutfak dolabı konusuna değinelim. Öncelikle mutfak dediğimiz alan içine birçok bardak, tabak, tencere, tava konulan alandır. Yani eşya sığdırma konusunda iyi bir mutfağınız olmalı. Özellikle çok eşyanız varsa! Bu yüzden mutfak tadilatı yaparken mutfak dolaplarının kullanışlı olmasına dikkat etmeliyiz. Ayrı olarak dolap bile yaptırabiliriz.

Tezgâhın kullanışlı olması, ocağın, musluğun, fırının ve bulaşık makinesinin konulacağı yerler de çok önemlidir. Musluk ve bulaşık makinesi mutlaka birbirine yakın olmalıdır. Tezgâh da üzerine küçük ev aletleri konulabilecek ve iş yapabilecek kadar geniş olursa avantajlı olur.

Pvc bant melamin kapak en uygun fiyatlı mutfak dolabı kapağı olarak geçer. Mutfak tadilatı biraz daha ucuza gelsin isterseniz bu kapak türünü kullanabilirsiniz. Diğer kapak türlerine göre fiyatı en fazla olan lake kapaktır. Görüntü itibariyle mutfağı daha canlı ve parlak gösterir. Fakat bazı lakeler zaman geçtikçe yıpranabilir. Bu nedenle dikkatli seçim yapmak gerekir.

Mutfakta beyaz eşya seçimi de çok önemlidir. Sahip olduğunuz alanın ölçülerine dikkat ederek beyaz eşya seçmelisiniz. Aksi takdirde beyaz eşyalar sığmayabilir. Ayrıca beyaz eşya renk seçimi de önemlidir.

Mutfak tadilatı için mutfak dolaplarını ve odanın renklerini seçtiniz. Geriye mutfak aksesuarlarını seçmek kalıyor. Mutfak aksesuar seçimi dolap ve renk seçimi kadar önemli bir detaydır. Özellikle köşe noktası el ulaşımı özel bir mimari tasarım gerektirir. Kullanılabilirliğin iyi olması gerekir.

Back To Top