• proje-basvuru

Mutfak Tasarımları


Mutfak Tasarımları

Mutfak tasarımları çalışma üçgenine uygun olan, hareket etme alanının sağlandığı ve fonksiyonel olan bir tasarımda olması gerekmektedir. Mutfak tasarımları, mutfağın boyutuna ve sizin bütçenize göre değişiklik gösterecektir. Sizin neye ihtiyaç duyduğunuz ve mutfak alanınızın el verdiği kadar değişiklik ve yenilik yapılabilir.

Mutfak Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Mutfak tasarımları, küçük olan mutfaklar için oldukça minimal yapılmalıdır. Çünkü mutfakta hareket alanının olması sizin zamandan ve verimden yakından ilgilidir.

İster küçük ister de büyük bir mutfak alanınız olsun, fırın, buzdolabı ve evyenin düzgün bir üçgen oluşturması gerekmektedir. Bu sayede zamandan kazanmış ve yüksek verimli bir şekilde çalışmış olursunuz.

Daha fazla detay için www.ttyapimimarlik.com/haber-detay/2019-mutfak-tasarimlari-ve-fiyatlari/34 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

En İlginç Mutfak Tasarımları Nasıl Olur?

En ilginç mutfak tasarımları, sizin ilginç anlayışınıza bağlı olabilir. Ancak mutfağınızı çılgınca tasarlamak ilginç değil çılgınca olur. İlginç mutfak tasarımları, mutfağınızdaki tek bir eşyanın bile farklı ya da ilginç olması olur. Mesela tezgâh arkası raflar yerine bir tahta balon (kapaklı) düşündünüz mü? Ya da evyenizin sizin normal teneke ya da düz seramik değil de farklı, labirent gibi ya da bir kaydırak veya havuz görünümlü olduğunu düşündünüz mü?

İlginç bir mutfak, detayları ile ilginçliği kazanır. Sadece duvar renginiz ya da tezgâhınız ilginç olmaya yetmeyebilir. Ancak farklı raflar, dolaplar ve evyeler size istediğiniz ilginçliği kazandırabilir.

Modern Mutfak Tasarımları

Modern mutfak tasarımları, günümüzün minimal tasarımları birleşmiş durumda. Modern zamanda yaşıyoruz ancak modern tasarımlar sadece modern olan tasarımlardan oluşmuyor. Modern zamanlarda rustik modelleri de kullananlar vardır. Rustik ya da klasik mutfak tasarımları, bazı dokunuşlar sayesinde modern tarzda bir mutfak tasarımına da dönüşebilir.

Modern tarzda olan mutfak tasarımları, çalışma tezgâhı ve mutfak masasının kullanımı, minimal yaklaşım, yeni nesil aydınlatma ve trend renkler ile birlikte sentezlenerek yapılabilir.

Modern tarzda olan yeni tasarımlar artık daha çok sadelikten ve minimal yaşamdan esinleniliyor. Hatta sadelikte sınır tanımayarak, dolap kapaklarının kulpları bile gizli kapak ya da metal ve uzun olan kulplardan seçiliyor. Abartıdan uzak ve hijyenik görünüm kazanan mutfaklar, çoğu kişi için modern tarzdaki mutfak tasarımlarıdır.

Back To Top