• proje-basvuru

Sefaköy Komple Tadilat


Sefaköy Komple Tadilat

Mağaza tasarımları, ev veya ofis tasarımları gibi değil, mağazanın türüne göre farklı tasarımlar yapılıyor. Mesela tekstil sektörü için mağaza tasarımları, daha çok renk ve insan figürleri ile birlikte olabilir. Vitrinleri daha ışıltılı, reyonlar daha ince ve sık olabilir. Çok uzun olan reyon rafları müşterilerin yetişememesine neden olacağından daha kısa yapılabilir. Ayrıca raylı sistem olan reyonlar da kullanılabilir.

Yiyecek malzemeleri satan bir yer için mağaza tasarımı, ürünlerin türlerine ayrılarak reyonlar halinde dekore edilmesi ve pratik dönüş noktalarına sahip olması güzel bir tasarım ortaya çıkartacaktır. Görsel olarak da neyin nerede olduğunu belirten ifadeler kullanabilirsiniz.

Her sektör kendi ürünlerini yansıtacak şekilde mağaza tasarlar. Çünkü dış görünüş olarak mağaza vitrinleri müşterileri cezbeder ve böylece içeriye girerek ürünlere bakar. Ayrıca ürünlerinizin vitrinde görünür olması da müşteride merak uyandırarak içeri girmesine sebep olur.

Ev Tadilatı

Ev tadilatı her zaman için gerekli olan bir yenilemedir. Çünkü insanlar artık hep en yeni eşyaları evlerinde görmek istiyor ve tavandan zemine kadar bir değişiklik istiyor. Ayrıca tesisatları bakım ve değişim süreci de bu tadilat içerisinde görülecektir. Ev tadilatları, banyo, mutfak, yatak odası, salon ve antre bölümlerinin tek tek veya birden hepsinin değişime, onarıma geçme sürecidir. İç mimarlar ile birlikte konuşarak eviniz için istediklerinizi söyleyebilir ve projelendirme aşamasına geçmek için de onay verebilirsiniz.

Yatak Odası Tasarımı

Yatak odaları, ilk yorgunluğun banyoda atıldıktan sonra daha da huzuru bulmak için geçilen alandır. Yatak odası, insanların uyku ihtiyacını gidererek kendine özgü olan kişisel alanıdır. Yani yatak odanız ile evinizin diğer bölümünü uydurmak zorunda değilsiniz. Yatak odanız sizin dünyanız ve istediğiniz şekilde bu dünyayı düzenleyebilirsiniz. Özellikle geniş alanlarda yaşamayı sevenler için gömme dolaplar iyi olabilir. Ayrıca kendi alanınız için mini bir kütüphane ve tekli koltuk da kullanabilirsiniz. Özellikle yüksek yerlerde, rezidanslar da yaşayanların yatak odalarının bir duvarı tamamen camdan olduğu zaman bu tasarımlara çok yardımcı oluyor ve ortaya çok güzel tasarımlar çıkıyor.

Banyo Tadilatı

Banyo tadilatı, banyonun büyüklüğüne göre değişen bir süreç izler. Mesela dar olan banyolar için çok minimal bir banyo tasarımı yapılabilir. Hatta duş teknesi olmadan sadece camdan duş kabini de kullanılabilir. Geniş bir banyonun tadilat ve tasarımı için ise modern küvet ve büyük camlar ile donatılmış banyo tasarımları çok şık tasarımlar doğuruyor. Banyo tadilatlarında elektrik, su ve ısı tesisatlarına da önem verilmesi gerekmektedir. Çünkü sıcak suyun kullanım alanı banyolardır ve bu tesisatları önem verilmesi gerekmektedir.

Back To Top