• proje-basvuru

Tadilat Dekorasyon


Tadilat Dekorasyon

Çoğumuzun çocukluğu bir evin yeniden dekore edilmesi ilgili TV programlarını izlemek ile geçti. İzlerken neşe dolduğumuz ve genelde bir pazar öğleden sonrasındaki boşluğumuzu doldurduğumuz bu programlara nedense hep bir ütopya gözüyle yaklaştık. Oysa artık günümüzde sosyal medyanın ve akıllı telefonların dünyasında bilgi erişimi çok kolay ve o programlarda izlediğimiz ütopik diye düşündüğümüz ev tadilat dekorasyon işleri artık ütopik değil. Ama yapmanız gereken şeyler var.

Sadeleşin

  • Evet yanlış duymadınız. Sadeleşmek tadilat dekorasyon işlerinizi oldukça kolaylaştıracak. Gereksiz eşyalarınızın çektiği toz, organizasyon zorluğu ve mekanınızda yol açtığı darlık, tadilat dekorasyon işlerinizde karşınızda bulunan en büyük engel. Zaten fark ettiyseniz o TV programlarında da ilk önce düzenlenecek odayı boşaltırlardı ve iç mimarla ekip gelip tekrardan incelerlerdi. Her şey sadeleşmenin gücünde.

Sakinleşin

  • Başarılı bir tadilat ve dekorasyon işleminde yapılması gereken en önemli şeylerden biri de sakin olmak. Evet heyecan iyidir. Ama salonunuzun ortasındaki o büyük ve ağır avizeye ya da balmumu devasa heykellere gerçekten ihtiyacınız var mı? Dekorasyon dergilerinde gördüğünüz pullu yastıklar ya da işlevsel olmayan beyaz kumaş koltuklar? Sakinleşin ve lütfen tadilat dekorasyon işlerinde anlık dürtülerle hareket etmeyin. Üç ay sonra size veda edecek hiçbir ürüne ya da fonksiyonu düşük görüntüsü anlamsız objeye ihtiyacınız yok. Mağazalarda bir ürün satılsın diye ona özel dekorasyon yaptıklarını da unutmayın. Belki de o ürün sizin dekorasyonunuz ile uyuşmayacak.     

Daha fazla detay için www.ttyapimimarlik.com/haber-detay/tadilat-dekorasyon/18 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Yardım Almaktan Korkmayın

  • Unutmayın ki tadilat dekorasyon işleri komplikedir. Aile yakınlarınızdan, dostlarınızdan yardım almaktan çekinmeyin. İkinci ya da üçüncü bir bakış açısı her zaman daha iyidir. Hatta eğer bütçeniz yeterli ise bir uzmandan ya da iç mimardan yardım alın.

Analiz Edin ve İnceleyin

  • Tadilat ve dekorasyon işlerinizi gerçekleştireceğiniz mekanı iyi bir şekilde analiz edin. Mekan nereden ışık alıyor, nereden ışık almıyor? Mekanı geniş mi göstermek istiyorsunuz yoksa rengiyle mi oynamak istiyorsanız? Mekanın boyutları neler? Bu gibi unsurları belirmek ve incelemek işlerinizi epeyce kolaylaştıracak ve az eforla çok iş yapmanızı sağlayacaktır.

Back To Top